Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

/ ZAWODY

Dnia 19.10.2015 r.  odbył się etap gminny w „Halowej Piłce Nożnej”

W turnieju tym wzięły udział 3 drużyny. Nasza szkoła wystawiła  jedną  drużynę, pozostałe dwie to drużyny z Tuliszkowa. Naszej reprezentacji udało się zdobyć kilka bramek, ale niestety nie zdołała pokonać żadnej z drużyn gospodarza. Najważniejsza była sportowa rywalizacja i dobra zabawa,  nasi chłopcy trochę niepocieszeni, ale obiecywali, że za rok będzie lepiej.

Halowa piłka nożna

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Dnia 28.09.2015 r.  odbył się etap powiatowy  w „Sztafetowych Biegach Przełajowych”

Zawody te odbyły się na stadionie w miejscowości Przykona. Co roku wiał wiatr, padał deszcz, ale w tym roku mieliśmy piękną, słoneczną pogodę.  Z naszej szkoły pojechało 12 zawodników: 10 startujących i 2 rezerwowych. Każdy zespół musiał mieć  5 dziewcząt i 5 chłopców, startujących na przemian: najpierw dziewczyna, potem chłopak, potem znowu dziewczyna itd.  Nasi reprezentanci wystartowali w składzie:  Łuniewska Martyna, Mielcarek Kamil, Król Alicja, Kałużny Szymon, Dembowska Julia, Mielcarek Bartosz, Michalak Maria, Kubka Piotr, Maciaszek Nikola, Gołza Kacper, rezerwowi Bakalarska Kinga i Webar Arkadiusz.  Zajęliśmy siódme miejsce w powiecie.

Sztafetowe biegi przełajowe

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W WARCABACH KLASYCZNYCH

18. 04. 2015 r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Warcabach Klasycznych. Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Kałużna z klasy VI.  Na 48 zawodniczek zajęła 18 miejsce. Gratulujemy!

WIELKOPOLSKI  TURNIEJ  PIŁKARSKI  „ORLIK 2015”.

Dnia 09.04.2015r odbył się etap gminny Wielkopolskiego Turnieju Piłkarskiego „Orlik 2015”.

W turnieju tym brały udział 4 drużyny. Nasza szkoła wystawiła  dwie drużyny , z czego jedna zajęła IV miejsce , a druga po ciężkim boju zajęła wysokie II miejsce. Niestety do dalszego etapu turnieju awansowała tylko drużyna zajmująca pierwsze miejsce. Ale i tak wszyscy wracali w dobrych humorach ,  bo liczy się przecież dobra zabawa i emocje, których na turnieju nie brakowało.

Za rok znowu powalczymy. :-)

Wielkopolski Turniej Piłkarski „Orlik 2015”.

MISTRZOSTWA POWIATU TURECKIEGO W INDYWIDUALNYCH WARCABACH KLASYCZNYCH  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 2 i 4 lutego 2015 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Grzymiszewie brali udział w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Indywidualnych Warcabach Klasycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Każdy uczestnik turnieju miał do rozegrania 7 rund. W rozgrywkach super  spisała się Oliwia Kałużna – uczennica klasy VI, która zdobyła I miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę i powiat w Wojewódzkim finale Mistrzostw w Poznaniu. Bardzo dobrze spisała się Alicja król, która zdobyła IV miejsce. Pozostali uczestnicy to: Miłosz Głogowski – 23 miejsce, Błażej Wolniewicz – 27 miejsce. Wielkie brawa dla naszych zawodników!!! Życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Indywidualnych Warcabach Klasycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

MISTRZOSTWA POWIATU TURECKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Biegi odbyły się 30.09.2014 r. w Przykonie

W zawodach wzięło udział 10 szkół, każda szkoła wystawiła 10 zawodników ( 5 dziewcząt i 5 chłopców)

Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła 7 miejsce.

.

MISTRZOSTWA POWIATU TURECKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

15.04.2014 r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali z rówieśnikami w Przykonie.

W biegach wzięło udział  17 szkół. Łącznie startowało 71 dziewcząt i 106 chłopców.

Naszą szkołę reprezentowało:

• 4 zawodników – chłopcy rocznik 2001  (ogółem uczestniczyło 48 zawodników)

W tej kategorii mamy Mistrza Powiatu – Wojdak Mateusz zajął I miejsce. WIELKIE BRAWA!!!

Pozostałe miejsca to: VIII, XIII, XIV

• 5 zawodniczek – dziewczęta rocznik 2001 (ogółem startowało 37 zawodniczek)

Najlepsza w tej kategorii okazała się Weronika Derdziak zajmując VI miejsce.

Pozostałe miejsca to: XVII, XXIV, XXV, XXVIII

• 4 zawodników – chłopcy 2002 rocznik i młodsi

Zajęte miejsca: XVIII, XXI, XXIX, XXXIX

• 5 zawodniczek – dziewczęta rocznik 2002 i młodsze

Zajęte miejsca: X, XIII, XV, XXVII, XXX

26.04.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Zerkowie – uczniowie naszej szkoły zajęli 38 miejsce.

MISTRZOSTWA POWIATU TURECKIEGO W INDYWIDUALNYCH WARCABACH KLASYCZNYCH

CHŁOPCÓW  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zawody odbyły się 29.11.2013 r. w Turku. Uczestniczyło w nich 29 zawodników z 15 szkół.

Uczeń klasy VI Adamczak Aleksander zajął I miejsce.  Drugi rok z rzędu został mistrzem powiatu tureckiego. Wielkie brawa!!!

Miłosz Głogowski zajął 21 miejsce.

Zawody odbyły się  01.10.2013 r. w Przykonie

W zawodach wzięło udział 11 szkół. Każda szkoła wystawiła 10 zawodników ( 5 dziewcząt i 5 zawodników).

Uczniowie ZSP w Grzymiszewie zajęli V miejsce.

FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO  W INDYWIDUALNYCH WARCABACH KLASYCZNYCH

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Termin:     9 marca 2013r.

Miejsce:    POZNAŃ

W sobotni zimowy dzień w Szkole Podstawowej nr 20 w Poznaniu rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy i zawodniczki powiatowych zawodów w Indywidualnych Warcabach. Otwarcia Finału Wojewódzkiego XIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej dokonał Prezes SZS „WIELKOPOLSKA”, natomiast szczegóły techniczne omówił sędzia główny. Na zawody stawiło się 54 zawodników i 52 zawodniczki z ponad 80 szkół z terenu całej wielkopolski. Rywalizacja była niezwykle zacięcia, a gra o czołowe miejsca toczyła się do ostatniej 8 rundy. Nasz powiat i oczywiście naszą szkołę reprezentował  Aleksander Adamczak. Najlepszych sześciu uczestników otrzymało dyplomy, a trzech pierwszych medale, niestety pozostali otrzymali tylko słowne podziękowanie za udział, szkoda. Nasz zawodnik walczył całkiem nieźle, bo po 7 rundzie był na 13 miejscu. O wszystkim jednak zadecydowała ostatnia runda po której była szansa na co najmniej pierwszą dziesiątkę. Niestety Olkowi nie udało się wygrać tej rundy i ostatecznie uplasował się na 18 miejscu na  54 zawodników. Oczywiście wielkie gratulacje dla Olka bo zostawił za sobą aż 36 rywali. W warcabach oprócz logicznego myślenia potrzeba jeszcze troszkę szczęścia, no i tego zabrakło. Wszyscy wiemy, że Olek za rok pokaże na co go stać, bo jest dopiero w V klasie. Gratulujemy  wyniku!!!

MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH KLASYCZNYCH

W poniedziałek 17.12.2012 r.  i w środę 19.12.2012 r. nasi najlepsi warcabiści z pośród dziewcząt i chłopców mieli okazję rywalizować ze swoimi rówieśnikami podczas Mistrzostw Powiatu w Warcabach Klasycznych. Rozgrywki zakończyły się wielkim sukcesem, gdyż jeden z naszych uczniów wywalczył najwyższe trofeum, zostając mistrzem powiatu, co dało mu kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Wielkopolski, które już w marcu. Olek trzymamy kciuki , abyś został mistrzem Wielkopolski !!!

P.S. Pozdrawiamy dziadka trenera ;-)

Aby zobaczyć jak nasi uczniowie wytężali swoje szare komórki podczas gry w warcaby, zapraszamy do galerii.

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

29.03.2012 r. odbyły się Indywidualne biegi przełajowe, Weronika Derdziak  zajęła III miejsce