Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

ARCHIWUM / ROK SZKOLNY 2012/2013

Sprzątanie świata

Dnia 21 września uczniowie Szkoły Filialnej w Tarnowej aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2012. Hasło tegorocznej akcji nawiązywało do bycia człowiekiem wyczulonym i aktywnym w dbaniu o czystość otaczającego nas środowiska. Widząc leżącą plastikową butelkę na chodniku - podnieśmy ją i wyrzućmy do najbliższego kosza.  Dzięki takiej postawie, nasze otoczenie odwdzięczy nam się piękną zielenią, czystym powietrzem i przyjemną atmosferą. Dzieci naszej szkoły poprzez udział w tej akcji, sprawdziły stan czystości miejscowości i pobliskiego lasu. Jeżeli znalazły nieczystości (papierki, butelki, itp.), to oczywiście je wysprzątały. Przeprowadzono konkurs plastyczny i konkurs na stworka z odpadów. Brawo dla naszych młodych ekologów !!!

Szlachetna paczka

Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Tarnowej przystąpili do ogólnopolskiej akcji Szlachetna paczka. Przy ogromnym wsparciu rodziców i nauczycieli przygotowali paczkę dla rodziny wybranej z listy potrzebujących. Dzieci przynosiły artykuły spożywcze, środki czystości, przybory szkolne, zabawki i maskotki. Wspólnie z nauczycielami zrobiły składkę pieniężną za którą zakupiono obuwie zimowe i kurtki dla dzieci. Bardzo duże wsparcie w przygotowaniu paczki  poczyniło Państwo Danuta i Piotr Frankowscy, którzy przekazali środki czystości, kołdrę i poduszkę puchową. Przygotowaną paczkę w dniu 8 grudnia dostarczono do magazynu w Turku, skąd dalej została przekazana rodzinie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiarowaną pomoc. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali podziękowania od głównego organizatora, którym jest Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa a założycielem jest ks. Jacek Stryczek.  Inicjatorem ww akcji w szkole była p. Lilla Darul.

 

Spotkanie wigilijne

Wigilia dla większości z nas to najpiękniejszy i najmilszy wieczór w roku. 20 grudnia w Szkole Filialnej w Tarnowej, tradycyjnie jak co roku, odbyło się spotkanie wigilijne. Na spotkanie przybyła Pani Dyrektor Małgorzata Krucka i Pani Urszula Mory w towarzystwie Mikołajów, którzy przywieźli prezenty dla wszystkich dzieci. Atmosferę świąt oddało najbardziej przedstawienie Jasełek przygotowane przez dzieci z Punktu Przedszkolnego. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Występom towarzyszył chór z klasy II i III, który przepięknie zaśpiewał kolędy. Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerzy. Na stole królowały wspaniałe potrawy świąteczne przygotowane przez rodziców. Zgodnie z polską tradycją wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 1244149

projektowanie stron www