Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

O SZKOLE / BIBLIOTEKA SZKOLNA

 

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 08.00 - 14.00

12.30 - 14.00

WTOREK

 

 08.00 - 14.00 

12.30 - 13.00

 

ŚRODA

 

 08.00 - 14.00

12.30 - 14.00

 

CZWARTEK

 

08.00 - 14.00

12.30 - 13.00

 

PIĄTEK

 

08.00 - 14.00

12.00 - 13.00

  

  

 

Pomieszczenie biblioteki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (wypożyczalnia i czytelnia) znajduje się na dolnym korytarzu. 

 

Biblioteka to centrum informacji dla każdej szkoły. Ważne aby była ona wyjątkowo przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników.

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się czy biblioteka jest miejscem, które powinieneś odwiedzić, to należy dodać tylko, że może znaleźć się tu każdy kto ma potrzebę spędzenia czasu z książką.

Możesz przyjść sam, poszperać wśród półek pełnych książek, wybrać sobie to, co najbardziej Ci odpowiada, a jeżeli będziesz miał ochotę, usiądziesz i na miejscu poczytasz książkę, czasopismo lub skorzystać z księgozbioru podręcznego. 

     KSIĘGOZBIÓR

Biblioteka naszej szkoły liczy sobie tyle lat, ile ona sama. Gromadzone przez ten czas zbiory, choć nie zachowały się do dziś w całości, to niektóre z nich nadal można znaleźć na półkach. Najstarsze w naszych zbiorach to wydawnictwa, pochodzące z połowy XX wieku: lektury, albumy, słowniki, poradniki dla nauczycieli. Obecnie dysponujemy zbiorami ponad 3 tys. woluminów, a także zbiorami kaset wideo oraz taśm magnetofonowych, wydawnictw multimedialnych oraz czasopism. Wyposażenie biblioteki w komputery umożliwia ciekawszą pracę z dziećmi.

Biblioteka oferuje:

-  lektury szkolne,

-  książki przygodowe,

-  podróżnicze,

-  przyrodnicze,

-  obyczajowe,

-  bajki i wierszyki,

-  poezję i dramaty,

-  opowiadania dla dzieci młodszych.

Nauczycielom oferujemy podręczniki, literaturę z zakresu pedagogiki, psychologii, metodyki poszczególnych przedmiotów oraz czasopisma. W kąciku czytelniczym skorzystać można z bogatego księgozbioru podręcznego, czasopism, bądź przy opracowywaniu niektórych zagadnień wykorzystać informacyjne zasoby komputera. Nasze zbiory są wciąż uzupełniane nowościami zarówno z literatury popularnonaukowej jak i pięknej.

 

DZIAŁALNOŚĆ

W naszej bibliotece można: myśleć, czytać, uczyć się, uzupełniać wiedzę, wybierać książkę, mile spędzać czas.

Do tradycji weszły już spotkania w bibliotece z uczniami klas pierwszych i pasowanie na czytelnika. W ciągu roku szkolnego odbywają się w szkole konkursy wiedzy, czytelnicze,  recytatorskie  i  inne,  które  mobilizują  dzieci  do poszukiwania informacji na różne tematy i sięgnięcia po lekturę. Z myślą o naszych uczniach, czyli przyszłych członkach społeczeństwa informacyjnego dzieci mają dostęp do Internetu. Gazetki tematyczne i okolicznościowe informują o ważnych wydarzeniach, nowościach wydawniczych i kultywują tradycje związane z polską obyczajowością czy historią. Biblioteka jest miejscem działania uczniów chętnych do organizowania szkolnych i uroczystości okolicznościowych. Poza tym w bibliotece zawsze znajdą pomoc wszyscy, którzy mają kłopoty ze znalezieniem odpowiednich materiałów bądź odrobieniem pracy domowej. Biblioteka umożliwia także korzystanie z odpowiedniej literatury nauczycielom i innym pracownikom Zespołu.

 CZYTANIE NA DYWANIE – STARSI MŁODSZYM

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego rozpoczęliśmy akcję czytania pod hasłem   „Starsi czytają młodszym”. Uczennice z klasy Va i Vb wraz z kolegą raz w tygodniu na długiej przerwie czytały książki i krótkie opowiadania dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Książeczki dobrane były do wieku dzieci, czyli często wzbogacone kolorowymi ilustracjami. Dzieci chętnie słuchały starszych koleżanek i odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów szkoły podstawowej z przedszkolakami. Czytanie na dywanie oprócz walorów edukacyjnych  wzbudza  wiele pozytywnych wrażeń.

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 2449609

projektowanie stron www