Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

WIZYTA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ I MUZEUM W TURKU

2017-04-24

 W dniach 19 i 20 kwietnia odwiedziliśmy w Turku Filię Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Podczas wizyty w bibliotece panie bibliotekarki zapoznały nas z tematem dotyczącym prawdziwych wartości w życiu człowieka. Celem zajęć było  wspieranie uczniów w poszukiwaniu wartości, jakimi powinni kierować się w życiu. 

Wycieczka do Nadleśnictwa Turek

2017-04-21

 Uczniowie klas IV-V wybrali się 21 kwietnia 2017 r. na wycieczkę do Nadleśnictwa Turek. Mieli okazję zapoznać się z florą i fauną występującą   w naszych lasach. Było spotkanie z leśniczym, który w sali edukacyjnej przedstawił dzieciom zbiory ptaków i zwierząt żyjących w polskich lasach, a także wskazał czynniki zagrażające przyrodzie. 

Wyjazd do kina Helios do Konina

2017-04-20

 21 kwietnia uczniowie klas I-III wybrali się do kina na film „Ozzy”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy pieska, który przeżywał wiele zwariowanych przygód. Ozzy zrozumiał na czym polega prawdziwa odwaga i jaka jest moc prawdziwej przyjaźni.

Wycieczka do Nadleśnictwa Grodziec

2017-04-19

 19 kwietnia uczniowie klas I-III odwiedzili Ośrodek Edukacji Leśnej w Grodźcu. Głównym celem wycieczki było propagowanie wśród dzieci wiedzy o otaczającej przyrodzie, chronionych gatunkach oraz ekologii. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zbiór eksponatów zwierząt żyjących w polskich lasach oraz uczestniczyć w zajęciach terenowych „Spacer z wiewiórką”. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i wzbogaceni o cenną wiedzę przyrodniczą. 

Dzień Bezpiecznego Internetu

2017-04-13

10 kwietnia w naszej szkole obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne wydarzenie DBI obchodzone było pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.  Celem akcji  było podwyższenie poziomu wiedzy i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Podczas sieciakowego pikniku edukacyjnego uczniowie dowiedzieli się  czym jest hejt, w jaki sposób mogą reagować na obraźliwe komentarze, kiedy są ich ofiarą albo świadkiem, jak walczyć z Sieciuchami i  jak zostać Sieciakiem.

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 475368

projektowanie stron www