Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Dzień Matki

2019-05-29

 29 i 30 maja uczniowie klas I-III gościli w klasach najważniejsze osoby w swoim życiu – swoje mamy. Chcieli uczcić Dzień Matki w szczególny sposób. Były wiersze, piosenki, laurki, upominki i życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Uczniowie przygotowali kanapki i słodki poczęstunek. Nie zabrakło również konkursów, zabaw i gier, podczas których czas, w tak wspaniałym gronie, upłynął bardzo szybko.

Klasa druga na wycieczce

2019-05-28

 21 maja uczniowie klasy drugiej wyruszyli na wycieczkę po najbliższej okolicy. W pierwszej kolejności zwiedzili drewniany kościółek w Wyszynie z 1782 r. Następnie udali się do miejscowości Potażniki, gdzie pokonali 140 schodów, by wejść na taras wieży widokowej. Warto było, bo widok z niej był niesamowity. Zmęczeni wspinaczką, ale pełni wrażeń i przeżyć wrócili do szkoły.

Szlakiem Piastowskim

2019-05-21

 21 maja 2019 r. uczniowie klas: Ia, Ib, III i  IVb wybrali się na wycieczkę do Ostrowa Lednickiego. Uczestniczyli w spacerze edukacyjnym po wyspie, na której  odbył się chrzest Mieszka I. Pani przewodnik w ciekawy sposób... 

Malownicze Zakopane i okolice

2019-05-13

 W dniach 23 - 27 kwietnia 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna, której uczestnikami było 48 uczniów z klas V-VIII i czterech opiekunów. W trakcie wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzania Zakopanego i malowniczej okolicy. Uczestnicy wycieczki w towarzystwie przewodnika - rodowitego górala Tadeusza - podziwiali piękno Doliny Strążyskiej, Kościeliskiej i Morskiego Oka...

Święta majowe

2019-04-30

 29 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżajacej się 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli w ciekawy sosób zaprezentowali wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i powstaniem pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). W tej doniosłej uroczystosci przypomniano także o Święcie Flagi, które obchodzone jest 2 maja. Spotkanie to nie tylko przeniosło wszystkich w minione wieki, ale przyczyniło się również do rozbudzenia uczuć patriotycznych.

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 717841

projektowanie stron www