Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Święto Patrona

2019-10-26

„Nawet jeśli się nie uda i za ten błysk oporu przeciw przemocy przyjdzie zapłacić śmiercią… to też warto. Tak się trwa”.

Tradycyjnie już w drugiej połowie października obchodziliśmy Święto Patrona szkoły – Romualda Traugutta. Nasz patron 17 października 1863 - po upadku Rządu Narodowego czerwonych -  został dowódcą powstania. Tegoroczne spotkanie w szkole, przygotowane przez uczniów klas siódmych, obfitowało w teksty literacko – historyczne oraz pieśni  patriotyczne...

 

Dzień Edukacji Narodowej

2019-10-16

              Kochani Nauczyciele

   Dziś chcemy podziękować Wam

        za cierpliwość, dobre sere,

 i za cenny czas, który chętnie poświęcacie nam.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia.  Uczniowie klasy trzeciej i czwartej wyrecytowali oraz wyśpiewali życzenia dla nauczycieli. Słodki taniec w wykonaniu dziewcząt z klasy czwartej zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy.

Dzień zdrowego snu/ dzień piżamy

2019-10-15

 W piątek – 11 października – obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień zdrowego snu” . Połączyliśmy naszej piżamowe parady z wiedzą na temat znaczenia snu w życiu dziecka, nastolatka i dorosłego. Dowiedzieliśmy się między innymi, że  np. dwunastolatek potrzebuje od 9 do 11, a piętnastolatek od 8 do 10 godzin snu. Na zakończenie bardzo radosnego happeningu zrobiliśmy wspólne zdjęcia. 

Samorządy mają głos

2019-10-15

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji Samorządy mają głos i w demokratycznych wyborach oddaliśmy swoje głosy na naszych kandydatów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Kinga Fabjańska z klasy VIII B, zastępcami zostali: Sandra Latek i Franciszek Szajrych. Gratulujemy!!! Ponadto w skład zarządu samorządu weszli przewodniczący klasy VII A, VII B, VIIIA, VIII B.

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2019-10-11

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji "IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia", który w tym roku odbył się 04.10.2019r. Kilka dni przed świętem udekorowalismy szkołę i rozpoczeliśmy wielką powtórkę z tabliczki mnożenia. Każdy, mógł sprawdzić swoje umiejętności podczas rozwiązywania łamigłówek, rebusów, kwadratów magicznych, zabaw i gier matematycznych..

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 770858

projektowanie stron www