Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Malownicze Zakopane i okolice

2019-05-13

 W dniach 23 - 27 kwietnia 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna, której uczestnikami było 48 uczniów z klas V-VIII i czterech opiekunów. W trakcie wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzania Zakopanego i malowniczej okolicy. Uczestnicy wycieczki w towarzystwie przewodnika - rodowitego górala Tadeusza - podziwiali piękno Doliny Strążyskiej, Kościeliskiej i Morskiego Oka...

Wycieczka do Afrykarium we Wrocławiu

2019-05-06

 

Uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami zwiedzili Afrykarium 30 kwietnia, w którym poznali ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki na terenie Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Następnym punktem wycieczki była ekspozycja Panoramy Racławickiej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz spacer po Ostrowie Tumskim. Ciekawym doświadczeniem był również spacer śladem wrocławskich Krasnali, m.in. Bibliofila, Więziennika, Rzeźnika, Vincenta.

 

Święta majowe

2019-04-30

 29 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżajacej się 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli w ciekawy sosób zaprezentowali wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i powstaniem pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). W tej doniosłej uroczystosci przypomniano także o Święcie Flagi, które obchodzone jest 2 maja. Spotkanie to nie tylko przeniosło wszystkich w minione wieki, ale przyczyniło się również do rozbudzenia uczuć patriotycznych.

Powiatowy Konkurs Plastyczny w Tuliszkowie

2019-04-23

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wianek Wielkanocny” w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie. Rozstrzygnięcie tego konkursu odbyło się 26 marca.  Miło nam poinformować, że Wiktor Bukowiecki z kl. II zajął II miejsce w pierwszej kategorii wiekowej, Igor Kaczmarek z kl. Vc zajął I miejsce w drugiej kategorii wiekowej, a Adrianna Nowakowska z IIIb gimnazjum zajęła II miejsce w trzeciej kategorii wiekowej.

 

Swiatowy Dzień Zdrowia

2019-04-17


Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Zdrowia to powszechne ubezpieczenia zdrowotne, w związku z tym w naszej szkole zastały przeprowadzone następujące działania:
- przeprowadzono pogadankę o działalności ZUS i NFZ,
- uczniowie klas VIII i III gimnazjum na doradztwie zawodowym wykonali prezentację multimedialną i plakaty , które zostały zaprezentowana całej społeczności szkolnej,
- tematyka ubezpieczeń społecznych poruszana była na lekcji geografii w związku z omawianiem kultury i gospodarki krajów afrykańskich.

 

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 743449

projektowanie stron www