Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Święto Patrona

2017-10-26

 Tradycyjnie już w drugiej połowie października obchodzimy Święto Patrona naszej szkoły. Obchodzimy je w nawiązaniu do dnia 17  października 1863 roku, kiedy to Romuald Traugutt został dyktatorem powstania.

Warsztaty "Odlewy gipsowe"

2017-10-18

 17 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach plastyczno- technicznych „Odlewy gipsowe”. Uczniowie mieli możliwość poznania procesu powstawania odlewów. Łączyli wodę z gipsem w odpowiedniej proporcji, wylewali mieszanki do form, a następnie wyjmowali suche odlewy. Końcowy efekt wzbudzał w uczniach niesamowity zachwyt. Ta niecodzienna forma pracy rozwijała w uczniach kreatywność i wyobraźnię oraz sprawiła wiele radości. 

Dzień Edukacji Narodowej

2017-10-18

        16 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas czwartych, piątych i siódmych poprzez krótki program artystyczny ,,Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia” podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane im na co dzień.

Dzień czystych rąk

2017-10-17

 Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że 15 października z inicjatywy UNICEF obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, by podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej.  Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do jego obchodów. 

Poznań inny niż zwykle…

2017-10-13

 W pierwszym tygodniu października klasy czwarte, piąte i szóste uczestniczyły w wycieczce do Poznania. Odwiedziliśmy wówczas Palmiarnię, Rogalowe Muzeum Poznania oraz Blubry 6D.
Blubry, czyli poznańskie legendy w 6D, to wyjątkowe miejsce, w którym można poczuć ducha dawnego Poznania. Przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy... 

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 475367

projektowanie stron www