Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Teatrzyk "Pan Twardowski"

2018-03-20

 14 marca uczniowie klas I-III obejrzeli widowisko komediowe pod tytułem „Pan Twardowski” przedstawione przez Teatr Lalek z Poznania. Niezwykłe przygody Tomka Wszędobylskiego, który pokonał Diabła Kusego i uratował Pana Twardowskiego bardzo się dzieciom podobały.

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Tuliszków 2018

2018-03-18

W tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Tuliszkowie naszą szkołę reprezentowały uczennice: Oliwia Grzelczak, Julia Dembowska i Natalia Iciek. Miło nam poinformować, że Julia piosenką „Byle jak” wyśpiewała II nagrodę, natomiast Natalia zajęła I miejsce śpiewając piosenkę „Wiosna i deszcz”.

Ponadto Natalia będzie reprezentowała Miasto i Gminę Tuliszków w ogólnopolskim programie „Wygraj szansę” 23 marca w CKiS OSKARD w Koninie.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i trzymamy kciuki za Natalię!

 

Młodzież wie jak zapobiegać pożarom

2018-03-15

 9 marca w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury  w Tuliszkowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie wzięło udział 22 uczniów, a przeprowadzono go w dwóch kategoriach wiekowych... 

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 17 marca w Dobrej zakwalifikowały się dwie uczennice klasy IIIc Gim – Oliwia Kałużna i Paulina Ćwiek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat.

2018-02-26

Dnia 9 lutego uczniowie klas IV – VII oraz klas drugich gimnazjalnych brali udział w wyjeździe do kina. Uczestniczyli w projekcji filmu pt.”Cudowny chłopak”. Film opowiada historię  10-letniego Auggiego, dla którego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole"... 

Konkurs „Gawęda o Wiśle”

2018-02-08

    Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Koninie ogłosiło konkurs na wykonanie kart do teatrzyku KAMISHIBAI. Konkurs ten wpisywał się w Rok Wisły. Zadaniem uczestników było przygotowanie zestawu 5 kart ilustracji do tekstu autorstwa Hanny Zdzitowieckiej „Legenda o Wiśle”.  Laureatkami  konkursu zostały uczennice klasy Vb: Kaja Górska, Łucja Strzelecka i Oliwia Ubysz. Prace uczennic zostały docenione przez organizatorów i dziewczynki zdobyły dla szkoły nagrodę główną – drewniany teatrzyk kamishibai.

 

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 551173

projektowanie stron www