Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Dzień Babci i Dziadka

2020-02-15

 Dziadziusiu kochany i Babciu kochana!

Bądźcie uśmiechnięci od samego rana.

Niech dla Was kwitną wszystkie kwiaty na ziemi.

Niech dla Was zawsze słoneczko się mieni.

Niech zdrowie przez cały rok z Wami będzie.

I mnóstwo miłości zawsze i wszędzie.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku...

 

I jak co roku już… nasze ulubione walentynki!

2020-02-15

Statystyki „mówią”, że ponad 50 % osób z okazji walentynek obdarowuje się okolicznościowymi kartkami. Taki również zwyczaj ma miejsce w naszej szkole. Przez dwa dni poprzedzające to święto uczniowie mogli wrzucać swoje kartki do specjalnych walentynkowych skrzynek. W piątek -  14 lutego - radośni jeszcze po mającej miejsce dzień  wcześniej udanej zabawie karnawałowej - otrzymaliśmy kartki z pięknymi życzeniami od specjalnych listonoszy. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się zarówno w organizację zabawy jaki i walentynek. 

"Góra Grosza"

2020-02-13

 W grudniu 2019 roku oraz w styczniu 2020 roku w naszej szkole jak co roku przeprowadzona została akcja „Góra Grosza”. Uczniowie wszystkich klas zbierali monety do wspólnych klasowych skarbonek. W tym roku został pobity rekord – uczniowie naszej szkoły uzbierali 567zł 97gr, monety ważyły ponad 40 kg...

Najważniejsze bezpieczeństwo!

2020-01-30

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. O tym wszystkim przypomniał uczniom naszej szkoły policjant podczas spotkania z uczniami w dniu 22 stycznia 2020 r. 

Szkoła pamięta

2019-11-25

Pod koniec listopada włączyliśmy się jako szkoła w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia z życia naszej małej Ojczyzny.  Najpierw na szkolnym korytarzu uczniowie wykonali gazetkę przypominającą o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły. Następnie udali się na miejscowy cmentarz, gdzie uporządkowali groby i zapalili znicze na grobach postaci ważnych dla małej Ojczyzny. Poprzez te działania wyrazili szacunek dla ich życia i dokonań lokalnych mieszkańców. Inicjatywa zwróciła także uwagę uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej miejscowości i regionu.

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 932608

projektowanie stron www