Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat.

2018-02-26

Dnia 9 lutego uczniowie klas IV – VII oraz klas drugich gimnazjalnych brali udział w wyjeździe do kina. Uczestniczyli w projekcji filmu pt.”Cudowny chłopak”. Film opowiada historię  10-letniego Auggiego, dla którego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole"... 

Konkurs „Gawęda o Wiśle”

2018-02-08

    Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Koninie ogłosiło konkurs na wykonanie kart do teatrzyku KAMISHIBAI. Konkurs ten wpisywał się w Rok Wisły. Zadaniem uczestników było przygotowanie zestawu 5 kart ilustracji do tekstu autorstwa Hanny Zdzitowieckiej „Legenda o Wiśle”.  Laureatkami  konkursu zostały uczennice klasy Vb: Kaja Górska, Łucja Strzelecka i Oliwia Ubysz. Prace uczennic zostały docenione przez organizatorów i dziewczynki zdobyły dla szkoły nagrodę główną – drewniany teatrzyk kamishibai.

 

Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

2018-02-06

6 lutego to o ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku jest on obchodzony pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. W naszej szkole celem tej inicjatywy było rozpowszechnianie wśród dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli działań na rzecz bezpiecznego dostępu do Internetu oraz promowanie pozytywnego wykorzystywania jego zasobów. W ramach działań przygotowano gazetkę ścienną, plakietki informacyjne, zaprezentowano edukacyjne filmy, a uczniowie wykonali plakaty. Prace ilustrowały zasady prawidłowego zachowania się w sieci. Najlepsze zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. W czasie poniedziałkowych i wtorkowych długich przerw alternatywą dla telefonów komórkowych był taniec.

Zabawa karnawałowa

2018-02-06

 W dniu 5 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Przy rytmach różnorodnej muzyki uczniowie bawili się znakomicie. A jak? Obejrzyjcie sami, zapraszamy do galerii.

Spotkanie inicjujące obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

2018-02-06

W naszej szkole rozpoczęliśmy działania inicjujące obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dnia 29 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie z panem Witem Brylińskim – prezesem Koła Miłośników Historii Tuliszkowa oraz autorem książki pt. „Parafia św. Wita w Tuliszkowie”... 

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 574011

projektowanie stron www