Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Szlakiem Piastowskim

2019-05-21

 21 maja 2019 r. uczniowie klas: Ia, Ib, III i  IVb wybrali się na wycieczkę do Ostrowa Lednickiego. Uczestniczyli w spacerze edukacyjnym po wyspie, na której  odbył się chrzest Mieszka I. Pani przewodnik w ciekawy sposób... 

Wycieczka do Łodzi

2019-05-14

 

Uczniowie klas czwartych 10 maja wraz z wychowawcami odwiedzili Łódź, aby w Centrum Nauki i Techniki EC1 obejrzeć seans edukacyjny  „Początki ery kosmicznej” oraz spędzić czas w Parku Trampolin SALTOS.

 

Malownicze Zakopane i okolice

2019-05-13

 W dniach 23 - 27 kwietnia 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna, której uczestnikami było 48 uczniów z klas V-VIII i czterech opiekunów. W trakcie wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzania Zakopanego i malowniczej okolicy. Uczestnicy wycieczki w towarzystwie przewodnika - rodowitego górala Tadeusza - podziwiali piękno Doliny Strążyskiej, Kościeliskiej i Morskiego Oka...

Wycieczka do Afrykarium we Wrocławiu

2019-05-06

 

Uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami zwiedzili Afrykarium 30 kwietnia, w którym poznali ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki na terenie Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Następnym punktem wycieczki była ekspozycja Panoramy Racławickiej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz spacer po Ostrowie Tumskim. Ciekawym doświadczeniem był również spacer śladem wrocławskich Krasnali, m.in. Bibliofila, Więziennika, Rzeźnika, Vincenta.

 

Święta majowe

2019-04-30

 29 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżajacej się 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli w ciekawy sosób zaprezentowali wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i powstaniem pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). W tej doniosłej uroczystosci przypomniano także o Święcie Flagi, które obchodzone jest 2 maja. Spotkanie to nie tylko przeniosło wszystkich w minione wieki, ale przyczyniło się również do rozbudzenia uczuć patriotycznych.

WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 819024

projektowanie stron www