Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Dzień Rodziny

2018-06-06

 

26 maja odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny połączony z Biegami Grzymiszewskimi   oraz Dniem Nauki.  Od kilku lat posiadamy certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, podejmujemy więc działania prozdrowotne zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Tegoroczne VI  Biegi Grzymiszewskie odbywały się pod hasłem „Rodzina wolna od uzależnień”. W związku z tym uczennice z kl. IIIc opracowały folder zawierający treści profilaktyczne, a wszyscy dorośli uczestnicy mogli sprawdzić reakcję swojego organizmu po założeniu alkogogli. Biegi rozgrywały się w dziesięciu kategoriach, a dystanse były dostosowane do wieku startujących. Każdy kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach puchary. W tym roku w naszych biegach wystartowało 172 zawodników, najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z klas młodszych i z przedszkola. Wśród wszystkich startujących zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. Fundatorem wszystkich nagród związanych z Biegami była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie. Dużą pomocą przy organizacji biegów i zachowaniu bezpieczeństwa służyli druhowie z OSP Grzymiszew.

Po bieganiu i posileniu się kiełbaskami z grilla dzieci wspólnie z rodzicami lub opiekunami przystąpiły do konkursu „Rodzina na tropach nauki”. Rodzinna drużyna musiała zbierać pieczątki na karcie uczestnictwa wykonując różne zadania na dziesięciu przystankach tj.  tor rowerowy, geopuzzle, profilaktyka, pierwsza pomoc, tangramy, botanika, historia, język polski oraz język niemiecki i angielski. Każda drużyna za wykonanie co najmniej ośmiu zadań otrzymała upominki tj. gry planszowe, puzzle, długopisy, notesy. Na koniec zostały rozlosowane nagrody główne m.in. duży tort ufundowany przez „Piekarnię Ogrodowczyk” z Malanowa oraz firmowe plecaki i piłki.
Tak wartościowe nagrody zawdzięczamy hojności następujących sponsorów: I.A. Kwiatkowscy „ANDREX”, A. Opłatek „ANDREWEX”, J. Kowalczyk „IZOSERWIS”. T. Nowakowski „TN TRUCK”, A. Goździkiewicz „JAGO – BIS”, PSS „SPOŁEM”.

Pobyt na pięknie udekorowanej płycie boiska umilały występy artystyczne dzieci z przedszkola i klas młodszych. Wśród repertuaru przeważały piosenki i wiersze skierowane do ukochanych mam, które w tym dniu obchodziły swoje święto.

Dodatkowymi atrakcjami, które zachęciły dzieci do zabawy i twórczego działania były stoiska z: zabawami badawczymi, pokazami doświadczeń fizycznych i chemicznych, klockami, bańkami mydlanymi oraz dmuchane zamki.

W tym dniu niezwykłym wsparciem, jak co roku, była Rada Rodziców, która zadbała o to, aby wszyscy uczestnicy mogli posilić się ciepłą kaszanką i kiełbaską z grilla, skosztować ciasta i lodów w kawiarence oraz waty cukrowej, która sprawiła dużo radości najmłodszym dzieciom.

Różnorodność atrakcji tegorocznego Dnia Rodziny dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń wszystkim uczestnikom.


WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 660020

projektowanie stron www