Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Lekcja muzealna i biblioteczna uczniów klas: Ia, Ib i III

2019-02-20

 W poniedziałek 18 lutego 2019 r. uczniowie klasy Ia, Ib i III odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną i Muzeum im. Józefa Mehoffera w Turku. W bibliotece dzieci rozwijały umiejętność logicznego myślenia, głośnego czytania i rozwiązywania zagadek oraz rozbudzały swoją aktywność przez zabawę podczas zajęć „Detektywi w bibliotece”. W muzeum na interaktywnej wystawie czasowej EXPLORATORIUM uczniowie mogli zapoznać się z działaniem lejka grawitacyjnego, lewitującej piłki, budowali tzw. Most Leonarda. Własnoręcznie składali piramidę z piłek lub drewnianych elementów oraz zobaczyli "nieskończoność od środka" Próbowali pisać jak Leonardo da Vinci ( wyrazy są pisane nie tylko od tyłu, ale także odwrócone), można je odczytać tylko za pomocą lustra.


WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 758112

projektowanie stron www