Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

2019-02-25

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. W naszej szkole Dzień Języka Ojczystego zainaugurował realizację założeń projektu polonistycznego „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, dotyczącego klas szóstych, siódmych, ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjalnych.

Projekt ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomić uczniom, że jako młode pokolenie powinni szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie w dbałości o poprawność językową wypowiedzi i tekstów pisanych. 

W piątek 22 lutego na spotkaniu uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i IIIa, IIIb gimnazjum, dokonano podsumowania pierwszej części projektu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, do którego zostali włączeni już najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Zadaniem poszczególnych klas było zaprezentowanie w dowolnej formie plastycznej jak największej liczby wyrazów na przypisaną klasie literę. Mile widziane było ułożenie zdania składającego się z wyrazów na daną literę. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością w przedstawianiu różnych wyrazów.

Następna część projektu to „Dzień czytelniczy”, który odbędzie się 1 marca i polegać będzie na głośnym, pięciominutowym czytaniu na każdej lekcji, w klasach VI-VIII i gimnazjalnych, fragmentów lektur szkolnych.

 


WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 693593

projektowanie stron www