Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Gminny Konkurs Recytatorski

2019-04-04

 3 kwietnia 2019 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 16 uczniów z naszej szkoły. Młodzi artyści recytowali wiersze między innymi: Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego, Joanny Kulmowej, Konstantego Ildefonsa  Gałczyńskiego, Władysława Broniewskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Wernika Cicha, uczennica klasy IV A ( grupa wiekowa klasy IV- VI), która pięknie wyrecytowała wiersz Wandy Chotomskiej ,,Autoportret” oraz Jakub Szymański, uczeń klasy VIII B - najlepszy recytator w grupie klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych, wystapił z wierszem Grzegorza Przemyka "Jeśli przyjdziesz". Natomiast Zofia Jabłońska –uczennica klasy III deklamując fragment ,,Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia w powiatowym konkursie recytatorskim, który odbędzie się 10 kwietnia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Turku!


WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 819022

projektowanie stron www