Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Malownicze Zakopane i okolice

2019-05-13

 

W dniach 23 - 27 kwietnia 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna, której uczestnikami było 48 uczniów z klas V-VIII i czterech opiekunów. W trakcie wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzania Zakopanego i malowniczej okolicy. Uczestnicy wycieczki w towarzystwie przewodnika - rodowitego górala Tadeusza - podziwiali piękno Doliny Strążyskiej, Kościeliskiej i Morskiego Oka, do którego trasę pokonali pieszo.

Ważnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku (odwiedzenie grobu polskiego pisarza Kornela Makuszyńskiego), na którym od lat dwudziestych XX wieku chowano - oprócz tych, którzy posiadali tu rodzinne grobowce - już tylko ludzi wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala.

          Dużą atrakcją był wjazd i zjazd wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę, skąd przyglądaliśmy się szczytom Tatr z wysokości 1123 m. n.p.m. Wieczorem czwartego dnia wycieczki świetnie bawiliśmy się na Termach Chochołowskich. Niezapomniane wrażenia na wszystkich uczestnikach wywarł spływ Dunajcem.

          Wyjazd był bardzo udany i chętnie powtórzymy go w przyszłym roku.


WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 837775

projektowanie stron www