Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Narodowe Czytanie 2019

2019-09-10

Zgodnie z decyzją pary prezydenckiej lekturami Narodowego Czytania zostały w roku 2019 następujące lektury: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" (ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą") Brunona Schulza, "Orka" Władysława Stanisława Reymonta, "Rozdziobią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza oraz "Sawa" (z cyklu "Pamiątki Soplicy") Henryka Rzewuskiego.  

Swoim zaangażowaniem dziewczynki pokazały jak ważna w zachowaniu narodowej tożsamości jest znajomość polskiej literatury. Ponadto godnie reprezentowały naszą szkołę.


WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 852940

projektowanie stron www