Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Sposoby na oszczędne wakacje

2020-06-30

 

Wakacyjne zakupy

Potrzebne rzeczy na wyjazd kupcie wcześniej, a nie na miejscu

Czy to chodzi o sprzęt do uprawiania sportu, czy o zabawki, olejek do opalania, mapę turystyczną, czy parawan na plażę – takie rzeczy warto kupić wcześniej. W miejscowości turystycznej ceny na pewno będą dużo wyższe.

 Kupujcie daleko od plaży

Jeśli coś musicie kupić na miejscu, to lepiej wcześniej rozejrzyj się po okolicy i porównać ceny. Zwykle im bliżej plaży, centrum czy deptaka, tym jest drożej.

Jedzenie

Zabierajcie ze sobą prowiant

 Zarówno na górską wycieczkę, jak i na plażę warto wziąć ze sobą jedzenie, przekąski oraz napoje. Dzięki temu nie będziecie korzystać z drogiej gastronomii.

Stołujcie się daleko od plaży

 Podobnie jak w przypadku sklepów, restauracje blisko atrakcyjnych miejsc są zwykle najdroższe.

  Oszczędzajcie na napojach


Nie chodzi o to by mało pić, wręcz przeciwnie, w gorące lato należy pić jak najwięcej wody. Dietetycy zalecają picie wody. Dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w butelkę wielorazową i napełnianie ją wodą z kranu, filtra czy czajnika. To nie tylko tańsze, zdrowe, ale jeszcze ekologiczne rozwiązanie.

  I na koniec – ustal z Rodzicami dzienny budżet

 We wszystkim należy zachować umiar. Także w oszczędzaniu i patrzeniu na ceny.   W wakacje chodzi przede wszystkim o to, by odpocząć, a nie zamartwiać się finansami. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być wcześniejsze ustalenie dziennego limitu wydatków. Dopóki się w nim mieścimy nie musimy zastanawiać się nad każdym wydatkiem. Oczywiście jeżeli jednego dnia zaoszczędzimy więcej, to następnego możemy zaszaleć za ten powiększony budżet. Takie podejście do wydatków może dać dużo satysfakcji i wręcz sprawić przyjemność.

Bezpiecznych i słonecznych wakacji

życzy

opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności

Aneta Bocian


WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 915369

projektowanie stron www