Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Romualda Traugutta w Grzymiszewie

AKTUALNOŚCI

Laureaci konkursu „Nauka dla Ciebie”

2022-06-21

Jak zachowa się piłka?” to to tytuł grzymiszewskiego projektu, będącego autorską konstrukcją pozwalającą zrozumieć zasadę zachowania energii – energia układu nie może byćwiększa na końcu niż była na początku. Jako pomoc naukowa świetnie sprawdza się ona na lekcjach fizyki podczas omawiania takich zagadnień jak przemiany energii czy ruch drgający.
Praca grzymiszewskich uczniów została uznana za jedną z najlepszych w konkursie, w którym udział wzięło 60 drużyn z całej Polski.
Gala wręczenia nagród odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. Wzięli w niej udział członkowie zwycięskiej drużyny: Martyna
Paruszewska, Maria Kosmowska, Bartosz Andrzejczak, Kamil Grabowski i Maciej Kacprzakoraz wspierające ich nauczycielki Sylwia Jaroszewicz i Katarzyna Woźniak. Wszyscyotrzymali cenne nagrody. Dzieci zaprezentowały także swój eksponat na wystawachKopernika, co było ogromnym przeżyciem dla młodych naukowców. Ich pracę zobaczyły setki rówieśników!
Kolejna edycja konkursu „Nauka dla Ciebie” odbędzie się w przyszłym roku szkolnym. Program „Nauka dla Ciebie” to wspólny program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja nauki zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, którzy z racji miejsca zamieszkania mają utrudniony dostęp do centrów nauki. Zwłaszcza wzmocnienie ich kompetencji badawczych poprzez kształtowanie umiejętności zadawania pytań, konstruowania i przeprowadzania doświadczeń. Tegoroczna edycja konkursu „Nauka dla Ciebie” była już piątą w historii przedsięwzięcia. Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK- NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online .

 


WWW.ZSPGRZYMISZEW.PL © 2009  CMS           Odwiedzin: 1406009

projektowanie stron www